Výuka angličtiny v naší školce probíhá pravidelně každou středu a pátek dopoledne jako součást vzdělávacího programu MŠ.

Angličtina s WATTSENGLISH je výjimečná v tom, že lektorem je rodilý mluvčí, což umožňuje dětem seznámit se s cizím jazykem velmi podobným způsobem, jakým vnímali svůj mateřský jazyk.

Program English Time

V naší školce probíhá program English Time, který je speciálně připraven pro větší skupiny dětí ve věku 3–6 let, které se navzájem znají a jsou na sebe zvyklé, neboť spolu tráví každý den ve školce. Metodicky vyškolený rodilý mluvčí za nimi přichází přímo do jejich oddělení, přítomná je i jejich paní učitelka, která pomáhá s organizací, udržením pořádku a zajišťuje kontinuitu s běžným programem ve školce. Děti tak nejsou vytrženy ze svého přirozeného prostředí a nemají problémy s adaptací či případnou stydlivostí.

Lektor Wattsenglish Ltd. s dětmi v celém oddělení během pětadvacetiminutových bloků hraje hry, opakuje říkanky, zpívá, což jsou všechno aktivity, při kterých děti angličtinu vnímají jako přirozený komunikační prostředek. Lektor sice nemůže pracovat s každým individuálně, přesto jsou pokroky u těchto dětí velmi velké. Děti se navzájem motivují, baví je společná hra, cítí se bezpečně a jistě, neboť jsou stále ve svém prostředí a se svojí paní učitelkou. Děti nejdříve na angličtinu reagují neverbálně (většinou pohybem), záhy však angličtinu samy aktivně začínají při hrách používat.

Lektoři

Jazyková škola Wattsenglish pečlivě vybírá své rodilé mluvčí. Tito učitelé jsou metodicky školeni a vedeni hlavním metodikem a zakladatelem školy Stevem Wattsem. Celá koncepce vychází z ucelené metodiky akreditované MŠMT. Více se o metodice seznamování s angličtinou u předškolních dětí dozvíte na www.wattsenglish.cz.

 

V současné době v naší školce vyučují lektoři Steven Medgyesy a Jennifer Wood.

 

„Ahoj, jmenuju se Steven Medgyesy, je mi 23 let a pocházím z Boston, Massachusetts, USA. Mými koníčky jsou hlavně sport, v létě tenis a golf, v zimě si rád zahraju hokej nebo jezdím na snowboardu. Krom sportu miluju moře, vyjížďky na lodi a taky rybaření. Jako dobrovolník jsem pomáhal ve sportovním oddílu, kde jsem zajišťoval program dětem z chudinských čtvrtí. To mě nasměrovalo k práci učitele. Odjel jsem do Evropy, v Praze jsem získal v srpnu 2009 TEFL certifikát a zahájil spolupráci s Wattsenglish. Česká kultura je výjimečná jako žádná jiná na světe, proto jsem tu rád. Studentům bych rád vzkázal, že naše setkání budou zábavná, angličtinu budeme doslova prožívat celým tělem a těším se samozřejmě i na jejich rodiče, až se setkáme.“

 

Na výukové video se Stevenem se můžete podívat zde:

https://www.wattsenglish.com/kurzy-anglictiny-pro-deti/lektori/32-steven-medgyesy/

 

„Ahoj, jmenuji se Jennifer Wood, je mi 28 let a pocházím z Lancashire ve Velké Británii. Mezi mé záliby patří poznávání nových kultur, zemí a práce s dětmi. Zmíněné koníčky jsem skloubila při mých cestách po Evropě, Africe a na Filipínách. Zkušenosti s výukou angličtiny a péčí o děti mám z Británie, ve Wiltshire a v Londýně jsem učila cizince v letních školách a ve francouzském Chamonix, jsem 2 zimní sezony působila na pozici childcare manager. Z Afriky mám procestovanou Zambii, Tanzanii, Zanzibar a Kenyu, kde jsem pracovala jako pedagogická podpora v jednotlivých komunitách a pomáhala s organizací výukového plánu. Na Filipínách jsem pobývala 3 měsíce a spolupracovala s neziskovou organizací Gugma Sa Kabataan, která pečuje o chudé a opuštěné děti. TEFL certifikát jsem získala v Barceloně. Na práci s dětmi se už velmi těším, moc ráda poznám prostředí, ve kterém vyrůstáte a ve kterém se budeme společně učit anglicky a hrát si.“

 

Více informací, stejně jako přihlášky do kurzů najdete na stránkách www.watsenglish.com